Multifunktsionaalne ruum,
ainulaadne arhitektuur

Noblessneri Kodusadam on neljast kortermajast koosnev tervik, kus kaasaegne arhitektuur ja väärikas ajalugu moodustavad täiusliku elu- ja ärikeskkonna. See on koht, mis pakub silmailu nii oma kortermajade kui avaliku ruumi näol.

Et Kodusadama sisehoovides ja Krusensterni väljakul oleks nii suurtel kui väikestel elanikel mõnus ja turvaline aega veeta, on kogu kvartali mootorsõidukite liiklus suunatud maa alla. Selle tulemusel saab jalutada, sportida, einestada või lihtsalt aega veeta tõeliselt euroopalikus autovabas keskkonnas.

Sadamaks sündinud, kodusadamaks loodud

Kodusadama merepoolseim maja kerkis vahetult mere servale, vaid 7 meetri kaugusele lainetest. Seega on Staapli 4 kortermaja Eesti kõige mereäärsem kortermaja. Siin sasib kardinaid soe suvetuul ning sügisene meri pakub meeliköitvaid vaatemänge, võrratu päikeseloojang kostitab igal aastaajal. Eriti vahetult saab merd nautida kaiäärses kohvikus ning rajataval promenaadil.

Merelähedane elu

Väärika ja põneva ajalooga paigas laius kunagi Noblessneri sadam, mis täna on vormunud kaasaegseks jahisadamaks. Oma jahi või purjeka saab parkida otse päris oma Kodusadamasse ja sellega mis tahes hetkel lahele seilata. Huvi korral uuri jahisadama parkimiskoha infot müügijuhilt.

Mitte linnale lähedal, vaid linnas sees

Kodusadama kortermajad on kerkinud Noblessneri sadamalinnakusse. Siin, kus Kalamaja park kohtub Tallinna lahega. Tõeliselt omanäolist elamukvartalit lahutab Tallinna kesk- ja vanalinnast vaid Kalamaja oma ainulaadse atmosfääri, söögikohtade ja rohelusega. Siit jõuab linna kõigest 15 minutiga - seega suviti saab olla tõeline eurooplane ning oma auto maa-alusesse garaaži jättagi.

Ajaloolise sadamalinnaku uus arengulugu

Kogu Noblessneri sadamalinnaku ala arendamisel on eesmärgiks noobli keskkonna loomine, väärtustades unikaalset ajaloolist pärandit ning maalilist mereäärset asukohta. Uuenduskuuri raames on välja ehitatud rannapromenaad ning rekonstureeritud Valukoda ja jahtklubi. Lisaks ligipääsule Tööstuse ja Peetri tänava kaudu on täiendav ligipääs rajatud otse Kalaranna tänavalt, sealhulgas jalakäijatele kergliiklustee, mis ühendatakse kergliiklustunneli ja rannapromenaadiga. Kõik selleks, et Noblessnerisse jõudmine oleks veelgi mugavam ja lihtsam.

Arhitekti kommentaar

Indrek Suigusaar, Arhitekuuribüroo PLUSS partner

Noblessneri sadamalinnak elab läbi taassündi. Funktsioonid muutuvad, oodatakse teistsuguseid inimesi, teistsuguseid toimetamisi. Meie eesmärgiks oli luua kaasaegne multifunktsionaalne keskkond, mida rikastavad avarad väljakud ja privaatsemad sisehoovid. Akvatooriumi kujundus mereteemalise mängulauana rõhutab ala kui sadamalinnakut ning loob asukohale omapära.

Linnaruumi inimsõbralikkuse tagavad peamiselt mastaap ja detailid. Sel eesmärgil oleme suuremad hoonemahud jaganud oluliselt väiksemateks erinevate karakterite ja laiustega „majadeks“. Hoonestuse eksterjöör toetab Noblessneri ala kuuluvust arenevate Põhja-Euroopa mereäärsete linnade taassündi läbielavate linnaruumide hulka.